LOTTO. RE(WE)LACJE!

Zapraszamy do gry. Na każdego czekają przypadki i zrządzenia, które nie zależą od woli ani starań. Wynik nie jest możliwy do przewidzenia, bo akcja RE(we)LACJE! jest igraniem z losem. Nie istnieją strategie umożliwiające polepszenie swojego wyniku. Przeznaczenie to podstawowa zasada, która determinuje kolejne działania. Gracze nie wiedzą czy los kupią, czy przyjdzie im go wypożyczyć, a może na określony czas zamienić. Nie ma przegranych, każdy wygrywa! Jest wiele losów ale jedno przeznaczenie – przyszłość! Można los swój własny posmakować, dotknąć albo dedykować. RE(we)LACJE! są okazją do wsłuchania się w relacje innych. To również sposobność do budowania relacji własnych.

Wystarczy zgłosić się do punktu, gdzie maszyna losująca ustali kolejność rozpoznawania dróg. Te doprowadzą do miejsc, gdzie spotkanie stanie się kluczowym punktem zrządzenia.

RE(we)LACJE! stanowią z jednej strony kontynuację pracy i rozważań podjętych w dwóch pierwszych spektaklach, z drugiej tworzą możliwość nawiązania relacji – jeden na jeden – osób z niepełnosprawnością z pełnosprawnymi użytkownikami przestrzeni publicznej. Spektakl jest próbą zbadania społecznych granic i jednoczesnego ich przekroczenia. W symboliczny sposób oddaje przestrzeń publiczną osobom, które często wyłącznie z powodu ograniczeń fizycznych, nie mogą z niej w pełni korzystać.

Artyści: młodzież i wychowawcy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Z. Tylewicza w Poznaniu
Opieka reżyserska: Weronika Fibich

Kuratorki: Paulina Skorupska, Agata Podemska
Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury
Dofinansowano ze środków Miasta Poznania

Za udostępnienie miejsca i wsparcie dziękujemy Agnieszce Frankowskiej i restauracji Dobra i Wino! Za wsparcie techniczne Kubie Staśkowiakowi i Piotrowi Najrzałowi, Teatrowi Ósmego Dnia.